Cayyolu Klima Servisi | Ankara Kombi ve Klima Servisi

➋➐➋➑➋➒➋

Cayyolu Klima Servisi 272 82 92

Cayyolu Kombi Klima Ariza Bakim Montaj Servisi

Cayyolu Klima Arıza Bakım Montaj Servisi

Çayyolu  Kombi Klima Arıza Bakım Montaj Servisi olarak tüm merkez ilçelerine garantili teknik servis hizmeti sunmaktayız.

Servisimiz Ankara Yenimahalle merkezli olup her bölgede sube veya mobil ekiplerimiz bulunmaktadır.Araclarımızda kombi ve klimalarınızın yedek parcalarının büyük cogunlugu bulunmakla beraber aynı gün içerisinde sorunlarınız çözüme kavusturulmaktadır.

Marka model farketmeksizin klimalarınızın arızası,montajı.bakımı konusunda uzman teknisyenlerimizle yapılmaktadır.

Yılların vermis oldugu tecrübelerimizi sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına dogru yönde kullanarak  maddi ve manevi yönden sorun yasamamanız için gerekli tüm imkanlarımızla hizmetinizdeyiz.

KLİMA NEDİR?

Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır.
Hızla gelişen klima teknolojisini yakından takip edemediğimiz için ısıtma ve soğutma ihtiyacımızın karşılanmasında klimaların maliyetlerinin ve harcamalarının yüksek olduğunu düşünüyoruz… Bunun aksine teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimalar oldukça ekonomik ve sessiz hale geldi. Elektrik harcamaları ve bakım maliyetleri azaldı. Yeni cihazlarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanında teneffüs ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler.

Klimalarda uygulanan elektrostatik ve karbon filtreleme yöntemlerine antifungus kaplama özelliği de eklenerek sterilizasyon artırılıp hava kalitesi yükseltildi. Uzaktan kumanda sistemine kazandırılan I FEEL (hissediyorum) özelliği sayesinde klimanız ortamın  ısı derecesini sizin ısı ihtiyacınıza göre en yakın değerlerde dengeleyebilmektedir.

Sağlık koşullarına uygun ideal ısıtma ve soğutma sağlayan klimalar ısı pompası özelliği ile 0 c nin üzerindeki sıcaklıklarda çok ekonomik ısıtma sağlarlar. Havadaki nemi alarak ideal konfor şartlarını oluştururlar. Otomatik sıcaklık kontrolü ile ortamın ısısını ölçerek arzu edilen sıcaklık derecesi elde edilene kadar çalışmayı sürdürerek dış hava şartlarına rağmen iç ortamdaki ısıyı sabit tutarlar.

Otomatik ve mekanik hava yönlendirme kanatçıkları sayesinde havayı sağa sola, aşağı yukarı homojen bir biçimde dağıtırlar. Böylece klimadan kaynaklanan rahatsızlıklar da önlenmiş olur. FUZZY konumunda mikroişlemci kontrolü ile kullanıcı alışkanlıklarını belirleyerek sıcaklık ayarı ve fan hızı seçimini hafızadan yapabilmektedir. Antibakteriyel filtreler kullanıcı tarafından hiçbir zorluk çekilmeden sökülüp yıkanabilir şekilde yeniden tasarlanmıştır. SLEEP (uyku) konumunda uyku için ideal konfor şartları oluşturularak ortam ısısı 7 saate kadar kontrollü olarak azaltılıp artırılmaktadır. Ortamın ısı değerini kumandadan öğrenebilmekteyiz.
Bu gelişmelerden en faydalı şekilde istifade edebilmek için mutlaka teknik destek alınmalıdır.

KLİMA ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Sadece bir klima cihazım olsun” mantığı ile hareket edilmemeli, kalitesi kanıtlanmış ürünler tercih edilmelidir. Uzun yıllar beraber olacağımız klimayı satan firmanın tüketici memnuyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen, servis ağı güçlü, kaliteden taviz vermeyen bir firma olmasına dikkat edilmelidir.
Klima satın alırken kullanılacak cihazın modeli tercihi ve kapasitesi hakkında uzman kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

HANGİ KAPASİTEDE KLİMA SEÇMELİYİZ?
Isıtılması ve soğutulması düşünülen alanın ısı kayıplarının ne kadar olduğu, hangi model klimanın kullanılması gerektiği önemlidir. Elektrik enerjisini konfora dönüştüren cihazlar olarak da tarif edebileceğimiz klimaların ısıtma ve soğutma kapasiteleri binanın yapısına, iç ve dış ortam şartları gibi birçok parametreye bağlıdır ve mutlaka uzman kişiler tarafından hesaplanmalıdır. Teknik etüd yapılmadan kullanılan cihazlardan tam verim alınamayacağı gibi maliyet ve işletme bedelleri de daima yüksek olacaktır.

KLİMA NASIL MONTE EDİLMELİDİR?
Klima cihazlarının seçimi kadar montaj yeri ve montaj şekli de çok önemlidir. Bu nedenle klima, uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından teknik özellikler ve tüketicinin isteği de göz önünde bulundurularak tam bir estetik arzedecek şekilde monte edilmelidir.

KLİMA CİHAZLARI NASIL SOĞUTUR?
Klima cihazları R22 gazının buharlaşma ve yoğunlaşma özelliğinden faydalanarak ortamda bulunan ısıyı dışarı atarlar. Split klimalarda iç ünite içinden geçen gaz ortamdaki ısıyı emerek buharlaşır. Bu sayede ortam soğur. Buharlaşan R22 gazı dış üniteye geldiğinde yoğuşur ve emdiği ısıyı dışarı atar. Bu işlem gerçekleşirken yalnızca iç ve dış ünitedeki fan motorları ve gazın cihaz içindeki dolaşımını sağlayan kompresör elektrik enerjisi harcar.

KLİMA CİHAZLARI NASIL ISITIR?
Türkçe karşılığı ısı pompası anlamına gelen heat pump özellikli klimalar elektrik enerjisini direkt olarak ısıya çevirmek yerine dışarıdaki ısıyı içeriye taşıyarak ortamı ısıtırlar. Heat pump özelliği olan klimalar sogutmayı gerçekleştirdikleri gibi ısıtmayı da R22 gazını yoğuşturarak ve buharlaştırarak gerçekleştirirler. Isıtmanın yapılabilmesi için dış üniteden geçen gaz buharlaşarak dışarıdaki ısıyı emer ve iç üniteye geldiğinde yoğunlaşarak emdiği ısıyı ısıtılması istenilen ortama bırakarak ısıtmayı gerçekleştirir.

Klimaların ne kadar iyi ısıttığı veya soğuttuğu dış ve iç hava sıcaklığına bağlıdır. Dış hava sıcaklığı arttıkça klimaların soğutma performansları düşer. Dış hava sıcaklığı düştüğünde ise ısıtma performansları düşer.

Heat pumplı klimalar dış hava sıcaklığının 7 C civarında olduğu durumda oldukça ekonomik ısıtıcılardır. Bu nedenle kışın ılık geçtiği dönemlerde, ilkbahar ve sonbaharda diğer ısıtıcıların yerine tercih edilebilirler.

Anahtar Kelimeler:Cayyolu klima,cayyolu klima servisi,cayyolu klimaariza,cayyolu klima ariza servisi,cayyolu klima bakim,cayyolu klima bakim servisi,cayyolu klima montaj,cayyolu klima montaj servisi

Ankara Klima Kombi Servisi
Batıkent Klima Kombi Servisi
Sincan Klima Kombi Servisi
Eryaman Klima Kombi Servisi
Etimesgut Klima Kombi Servisi
Bağlıca Klima Kombi Servisi
Cayyolu Klima Kombi Servisi
Ümitköy Klima Kombi Servisi
Ostim Klima Kombi Servisi
Yenimahalle Klima Kombi Servisi
Sentepe Klima Kombi Servisi
Yahyalar Klima Kombi Servisi
Ayvalı Klima Kombi Servisi
Etlik Klima Kombi Servisi
Keciören Klima Kombi Servisi
Demetevler Klima Kombi Servisi
Akdere Klima Kombi Servisi
Aktepe Klima Kombi Servisi
Kuşcagız Klima Kombi Servisi
Pursaklar Klima Kombi Servisi
Mamak Klima Kombi Servisi
Kayaş Klima Kombi Servisi
Cebeci Klima Kombi Servisi
Abidinpaşa Klima Kombi Servisi
Cankaya Klima Kombi Servisi
Oran Klima Kombi Servisi
Yıldız Klima Kombi Servisi
Dikmen Klima Kombi Servisi
Cukurambar Klima Kombi Servisi
Balgat Klima Kombi Servisi
Emek Klima Kombi Servisi
Bahcelievler Klima Kombi Servisi
Beştepe Klima Kombi Servisi
Gazi Mahallesi Klima Kombi Servisi
Dodurga Klima Kombi Servisi
Gülveren Klima Kombi Servisi
Kızılay Klima Kombi Servisi
Sıhhıye Klima Kombi Servisi
İskitler Klima Kombi Servisi
Dışkapı Klima Kombi Servisi
Hasköy Klima Kombi Servisi
Siteler Klima Kombi Servisi
Hüseyingazi Klima Kombi Servisi